+37061523511

Akupunktūra nuo nugaros skausmo

Nugaros skausmas – viena aktualiausių šiuolaikinės visuomenės sveikatos problemų. Statistiškai, tai viena dažniausių priežasčių, dėl ko kreipiamasi į gydytoją. Skaičiuojama, jog daugiau nei 60% pasaulio gyventojų bent kartą gyvenime yra patyrę nugaros skausmą!

Dažniausiai nugaros srities skausmas apibūdinimamas kaip duriantis, gilus, skausmingas arba deginantis skausmas, raumenų tempimo pojūtis ar ūmus sustingimas tam tikroje vietoje.Kartu su skausmu gali būti jaučiamas nutirpimas ar nejautrumas kojose. Apsunkinta tampa darbinė veikla ir kasdieninės užduotys. Nugaros skausmai dažnu atveju trunka ilgą laiko tarpą, todėl ima varginti ir emociškai.

Nugaros skausmo priežastys

Skausmai gali atsirasti dėl labai įvairių funkcinių sutrikimų – senų traumų, degeneracinių stuburo audinių pakitimų, uždegimų, infekcijų, sąnąrių ligų, reumatoidinio artrito, nervinių šaknelių užspaudimo. Deja, dažnai jis yra susijęs su kasdienine mūsų veikla – netinkama laikysena, raumenų disbalansu, ilgu buvimu netinkamoje pozicijoje. Taip pat gali būti kalta pakitusi paciento skausmo suvokimo ir valdymo sistema arba tokios emocinės ir neurotinės būklės kaip stresas ar depresija. Kartais nugaros skausmai būna lydimi kitų simptomų – sėdimojo nervo neuralgija (plintantys skausmai į koją), skausmai krūtinės srityje, raumenų spazmai. Svarbu paminėti ir tai, jog kartais nugaros skausmas gali būti kitų, atrodo, visai nesusijusių sutrikimų pasekmė – virškinamojo trakto, kasos, prostatos ligų, auglių bei metastazių dubens srityje, menstruacijų, nėštumo, miozito.

akupunktūra nuo nugaros skausmo

Nugaros skausmo gydymas akupunktūra

Kiekvieno apsilankiusio paciento būklė yra individuali, taigi, savaime aišku, jog gydant nugaros skausmus, pirminė gydytojo refleksoterapeauto užduotis yra kruopšti diagnostika ir nuodugni analizė. Tik tinkamai įvertinus paciento būklę galima aptarti tinkamo tolimesnio gydymo galimybes, jų efektyvumą ir pasveikimo prognozes.

Dėl savo plataus poveikio ir veikimo mechanizmo, žmonėms, besiskundžiantiems tiek ūmiais, tiek lėtiniais akupunktūra nuo nugaros skausmo gali būti ypač efektyvi. Dažnu atveju akupunktūra ir gali būti gerokai veiksmingesnė nei kitos tradicinės reabilitacinės priemonės ir procedūros. Procedūrų metu, priklausomai nuo pacientos būklės, yra veikiami specifiniai biologiškai aktyvūs akupunktūriniai taškai – malšinamas skausmas, veikiama nugaros dalies įnervacija bei aktyvinami nusilpę nugaros raumenys. Norint pasiekti efektyvių ir ilgalaikių rezultatų, nugaros skausmo gydymui yra paskiriamas kelių kartų gydymo kursas. Priklausomai nuo esamos situacijos. individualiai yra taikoma kompleksinė terapija, kuri apima akupunktūrą, elektroakupunktūrą ir aurikuloterapiją. Taip pat, poreikiui esant gydytojas gali paskirti individualų mankštos kursą arba rekomenduoti gydomojo masažo, manualinės terapijos arba gydomiosos mankštos specialistus.

 

akupunktūra nugaros skausmas