Akupunktūra nuo rūkymo
Rūkymas yra viena iš labiausiai paplitusių priklausomybės ligų pasaulyje. Oficialiai šis žalingas įprotis lemia daugiau sveikatos sutrikimų ir priešlaikinių mirčių, nei visos kitos priklausomybės kartu sudėjus. Pagrindinė priklausomybę sukelianti medžiaga tabake yra nikotinas. Jis sukelia itin stiprią fizinę ir psichologinę priklausomybę.
Tabake yra daugiau nei keli tūkstančiai kenksmingų žmogaus organizmui medžiagų, kurios sukelia įvairius sveikatos sutrikimus ir ligas. Dažniausiai rūkantieji daug anksčiau suserga širdies ir kraujagyslių ligomis, juos vargina apsunkintas kvėpavimas ir chroniškas kosulys. Taip pat rūkančiųjų imuninė sistema yra silpnesnė nei nerūkančių žmonių, jie dažniau suserga peršalimo ligomis. Dėl tabake esančių kancerogeninių medžiagų rūkoriai daug labiau rizikuoja susirgti ir onkologinėmis ligomis.
Mesti rūkyti gali būti išties sudėtinga, kadangi nikotinas sukelia stiprią fiziologinę priklausomybę, o pats rūkymo procesas yra kasdienis įprotis, susijęs su emocine priklausomybe. Dažnai žmonės meta rūkyti, bet po kurio laiko įprotis vėl atsinaujina ir potraukis vėl užsirukyti nugali.
Metus rūkyti žmogus ima jausti visus abstinencijos simptomus. Atsiranda dirglumas ir nervinė įtampa, prastesnė nuotaika, mieguistumas, greičiau pavargstama, kartais gali pasireikšti galvos skausmai ir nemiga. Metus rūkyti sunkiausios būna pirmosios dienos. Abstinencijos sindromas tęsiasi kelias savaites ir palaipsniui išnyksta. Akupunktūra – vienas efektyviausių alternatyvios medicinos metodų, taikomų gydyti įvairius psichovegetacinius sutrikimus ir priklausomybes, tarp jų ir rūkymą.
Akupunktūra nuo rūkymo ir aurikuloterapija
Kas yra aurikuloterapija?
Aurikuloterapija arba ausų akupunktūra – tai gydymo metodas, kuris remiasi biologiškai aktyvių taškų, esančių žmogaus ausies kaušelyje, stimuliacija. Rytų medicinos teigimu, išorinėje ausyje aptinkama 100 – 200 skirtingą poveikį turinčių akupunktūrinių taškų.
Ši refleksoterapijos procedūra gali būti atliekama tiek atskirai, tiek kartu su tradicine meridianine – korporaline akupunktūra.Vis dažniau šis Rytų medicinos metodas yra minimas ir kaip atskira akupunktūros disciplina. Konkretus gydymo metodas visuomet paskiriamas tik po nuodugnios diagnostikos ir individualios paciento būklės analizės. Naudojant aurikulinę akupunktūrą galima paveikt įvairių organų sistemas, jų funkcijas, žmogaus psichosomatinę būseną, taip pat biocheminius bei fiziologinius procesus.
Aurikuloterapija (ausų akupunktūra) naudojama kaip pagalbinė priemonė metant rūkyti. Šalinant psichovegetacinio pobūdžio nikotino abstinencijos simptomus tampa lengviau įveikti tiek fizinę, tiek psichologinę priklausomybę. Procedūros metu stimuliuojami specialūs akupunktūros taškai, esantys ausyse. Po procedūros didesnis endorfinų išsiskyrimas smegenyse tęsiasi 3–5 dienas, todėl daug lengviau įveikiami abstinencijos simptomai ir atsiradusi psichologinė įtampa. Žinoma, ypatingai svarbu yra ir pačio paciento ryžtas bei stiprus nusiteikimas mesti žalingą įprotį.
Kaip tai veikia?
- Atliekant akupunktūrą skatinamas seratonino, endorfinų ir kitų neuromediatorių išsiskyrimas smegenyse; taip suaktyvinama ir palaikoma jų cirkuliacija organizme.
- Po precedūrų pagerėja limfos cirkuliacija, taip pat organizme sumažėja uždegiminiai procesai, paspartinamas detoksikacijos procesas bei stiprinama imuninė sistema.
- Procedūros veikia analgetiškai ir atpalaiduojančiai, todėl pagerėja nuotaika, pagerėja dėmesio koncentracija, miego kokybė.
- Akupunktūros procedūra yra naudojama harmonizuoti bendrą žmogaus organizmo būklę.
Akupunktūra nuo rūkymo – gydymo trukmė ir efektyvumas
Gydymųjų procedūrų trukmė, jų skaičius ir dažnumas gali skirtis priklausomai nuo paciento organizmo būklės ir priklausomybės stiprumo.
Dažniausiai pati procedūra užtrunka apie pusvalandį. Svarbiausia įveikti pirminius abstinencijos simptomus; dažniausiai tam atliekamos 4–6 procedūros. Po to akupunktūros procedūros gali būti atliekamos kas keletą savaičių, norint padėti organizmui pristaikyti prie naujos būklės. Norint padidinti procedūrų efektyvumą, pacientams ant tam tikrų taškų klijuojami magnetukai arba augalo „semen vakarie“ sėklos ir duodami nurodymai, kaip, kada ir kiek ilgai masažuoti atitinkamus taškus ausyse. Taip pat aurikuloterapijos procedūros gali būti derinamos ir su fitoterapija bei šiuolaikiniais gydymo metodais.