Tradicinės kinų medicinos procedūra – šildymas moksa
Šildymas moksa – tai tradicinės kinų medicinos procedūra, glaudžiai susijusi su bendraisiais akupunktūros principais ir Či energijos koncepsija. Žmogaus organizme esančių ir biologiškai aktyvių taškų šildymui yra naudojamas išdžiovintas ir susmulkintas standžialapis kietis, iš kurio yra pagaminami cigarai arba suformuojami kūgeliai. Procedūroms naudojamas Kinijoje augantis augalas, kuris yra panašus į pelyną. Plačiau paplitęs japoniško standžialapio kiečio pavadinimas – moksa, būtent taip vadinama ir pati refleksoterapijos procedūra.
Šildant moksa, pats odos paviršius nėra neliečiamas, todėl pacientas jaučia tik malonią šilumą. Daug rečiau yra naudojama taškų stimuliacija kūgeliais. Tokiu atveju būna liečiamas pats odos paviršiaus, tadėl po procedūros lieka nedideli nudegimai. Mūsų klinikoje dažniausiai naudojami japoniško pelyno cigarai, nesant ypatingo poreikio, nudegimų stengiamasi išvengti.
Šildymo moksa poveikis yra praktiškai labai panašus į akupunktūros. Veikiant energetiniuose kanaluose esančius akupunktūrinius taškus, yra aktyvinama vidaus organų veikla, atstatomi žmogaus organizmo savireguliacijos mechanizmai, harmonizuojama pusiausvyra tarp žmogaus vidaus ir išorinės aplinkos. Moksoterapijos procedūra padidina žmogaus šilumos kiekį, vitališkumą, išjudina organizme užsistovėjusią energiją.ir ji pradeda tekėti laisviau ir sklandžiau. Siekiant didesnio poveikio, moksaterapija dažnai yra derinama su kitomis tradicinės kinų medicinos gydymo technikomis, ypač akupunktūra.
Priklausomai nuo sutrikimų specifikos, gydant refleksoterapija, vieni taškai yra veikiami adatomis, kiti – elektros stimuliacija, treti –šildymu, dar kiti – bendru jų junginiu. Yra taškų, kurių negalima veikti adatomis, pavyzdžiui, bambos sritis, todėl tokiais atvejais yra naudojama dviejų akupunktūros metodų kombinacija: biologiškai aktyvūs taškai šildomi bei stimuliuojami adatomis.
Energiją žmogaus kūne, tam tikrais atvejais, ypač efektyviai išjudina šiluma. Efektyviausiai šildymo moksa procedūra yra taikoma vadinamiesiems šalčio energijos sutrikimams šalinti, o esant karščio simptomams naudojamos kitos stimuliacijos procedūros. Gydymo metodo pasirinkimą nulemia gydytojo diagnostika ir vyraujančios ilgametės rekomendacijos.
Kokių sutrikimų atveju gali padėti šildymas moksa?
Odos šildymas pelyno cigarais ir biologiškai aktyvių taškų stimuliacija kūgeliais gali būti taikoma išties plačiai – lygiai taip pat, kaip ir gydymas adatomis. Pateikiame bendras rekomendacijas ir dažniausiai akupunktūra gydomų ligų indikacijas. Žinoma, visais atvejais paciento būklė yra individuali, todėl yra būtina individuali analizė ir tikslus gydytojo įvertinimas.
Populiariausias šildymo moksa pritaikymas – tai sąnarių ligos ir kiti įvairūs sutrikimai. Taip pat sausgyslių, raiščių, raumenų ir aplink sąnarius esančių audinių uždegimų gydymas. Moksaterapija yra gydomi nugaros, kaklo, juosmens, kelių ir pečių juostos skausmai. Šildymu yra efektyviai mažinama raumenų įtampa ir sąnarių skausmas, gydomos tokios ligos, kaip osteoartrozė, įvairūs reumatoidiniai susirgimai, raumenų sąstingis, per didelis arba per mažas raumenų tonusas.
Kita sutrikimų grupė, gydoma šildymu moksa – tai įvairūs psichosomatinaii sutrikimai – pablogėjusi nuotaika,energijos stoka, stiprūs galvos skausmai, miego sutrikimai. Ši tradicinės kinų medicinos procedūra yra tinkama šiems sutrikimams gydyti, nes pasižymi raminančiu ir atpalaiduojančiu poveikiu.
Dar viena sutrikimų grupė – tai įvairios ginekologinės ligos. Klinikoje gydome įvairūs sutrikimus – skausmingas ar neruguliarias mėnesines, urologinius sutrikimus, nevaisingumą.
Mokstaterapijos procedūra taip pat plačiai yra rekomenduojama kaip priemonė bendram organizmo stiprinimui – ligų profilaktikai ir prevencijai. Taikant skirtingus metodus, procedūra gali būti gerinamas virškinimas, kraujotaka, reguliuojamas kraujo spaudimas, stiprinama imuninė sistema, stabdomi senėjimo procesai.
Kitos ligos ir sutrikimai, kurių atveju gali būti taikoma moksaterapija:
- vangumas
- anemijos
- kraujo diskrazijos
- diabetas
- bronchinė astma bei kitos kvėpavimo takų ligos
- periferinės nervų sistemos sutrikimai
- degeneracinės ligos
- periferinės kraujotakos sutrikimai
- neuralgija
- radikulopatija
- polineuropatija
- osteochondrozė
- sąnarių artrozė
- Alzheimerio liga