Fitoterapija arba vaisitinių žolelių terapija – tai tradicinės kinų medicinos gydymo metodas.
Fitoterapija – viena iš tradicinės kinų medicinos (TKM) sudedamųjų dalių yra vaistinių žolelių terapija. Ją kinų medikai naudoja jau tūkstantmečius metų ir per tą laiką yra sukūrę savo griežtas metodikas. Europoje dar prieš šimtą metų gydymas vaistiniais augalais buvo vienas iš pagrindinių gydymo būdų, tačiau atsiradus sintetiniams vaistams vaistinių augalų populiarumas pamažu išblėso. Vis dėlto Kinijoje jis populiarus iki šiol. TKM vaistinėje yra šimtai, o gal net tūkstančiai vaistinių augalų ir netgi gyvūninės kilmės preparatų: gyvačių, bičių, skorpionų nuodai, įvairių gyvūnų taukai ir taip toliau. Kiekviena iš jų, priklausomai nuo paciento būklės, gali būti naudojama įvairių ligų ir sutrikimų gydymui.
Gydomi yra įvairūs uždegimai, skausmai, funkciniai disbalansai, imuninės sistemos sutrikimai, virusinės infekcijos, proliferacinės ligos, degeneraciniai sutrikimai, taip pat sutrikusi psichologinė būklė, gali būti lėtinami senėjimo procesai. Tradicinė kinų medicina į žmogaus organizmą žvelgia kaip į bendrą visumą, todėl vienu metu gali būti gydomos net kelios ligos ar sutrikimai.
Akupunktūra gydomos ligos ir sutrikimai
Vakarietiška medicina dažniausiai remiasi cheminėmis medžiagomis, kurios turi šalutinį poveikį ir gydydamos vieną sutrikimą, gali pakenkti kitos sistemos darbui. Tradicinė kinų medicina, šiuo atžvilgiu yra visapusiška ir daug lankstesnė. Fitoterapija yra pagrįsta specifinių vaistažolių savybėmis, remiasi ne invaziniais metodais, o natūraliu poveikiu, orientuotu į organizmo balanso atstatymą. Kinų medicina, paremta fitoterapija, taip pat kaip ir gydymas akupunktūra, yra orientuota ne tik į esamų ligų gydymą, bet ir stengiasi užkirsti kelią ligoms, kurios gali atsirasti ateityje. Teigiamas akupunktūros ir fitoterapijos derinys gali ne tik išgydyti šiuo metu esamus sutrikimus, bet ir būti puiki profilaktinė priemonė užtikrinanti sveiką ir subalansuotą sveikatos būklę.
Fitoterapija – skiriama po gydytojo refleksoterpeauto konsultacijos.
Gydytojas, atlikęs nuodugnią paciento apklausą ir apžiūrą, išrašo receptą, pagal kurį vaistininkas surenka sudedamąsias arbatos dalis. Vieną porciją gali sudaryti net iki šimto skirtingų sudedamųjų dalių. Arbata paruošiama tam tikru būdu ir išgeriama per du kartus, ryte ir vakare. Visas gydymo kursas trunka apie mėnesį.
Mūsų partneriai Kinijoje yra patyrę specialistai ir, esant reikalui, jūs galite užsisakyti vaistinių žolelių tiesiai iš jų.