+37061523511

AKUPUNKTŪRA – DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Kaip tinkamai pasiruošti akupunktūros procedūroms?

  • Prieš procedūrą pailsėkite, o po procedūros venkite didelių krūvių
  • Valandą prieš procedūrą nevartokite nieko
  • Parą prieš procedūrą nevartokite alkoholio
  • Į procedūrą patartina ateiti lengvai užkandus
  • Dėvėkite laisvus, nevaržančius judesių drabužius
  • Po procedūros gerkite daug vandens

 

Kas gali užsiimti akupunktūros praktika Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos Ministerijos reglamentavimo tvarka akupunktūros praktika gali užsiimti medicinos gydytojai, turintys galiojančią profesinės kvalifikacijos licenziją ir baigę refleksoterapijos kursą.

 

Akupunktūra klausimai

 

Kas yra minimali invazija ir kaip ji veikia?

Minimali invazija akupunktūra – tai, įdūrimai, pažeidžiantys odos vientisumą, poodinius odos sluoksnius ir audinius – fascijų paviršių, jungiamąjį audinį, skeleto raumenis ir antkaulio vientisumą. Minimalia invazija siekiama sukelti organizmo atsinaujinimą ir suaktyvinti procesus žmogaus organizme.Ji panaikina įvairius skausmus, tirpimus, karštį arba šalimą, galvos svaigimus, galvos ūžimą ir kitus sutrikimus. Gali atstatyti sutrikusią kraujotaką, miegą, apetitą, aktyvumą ir kitas sutrikusias funkcijas. Po minimalios invazijos matomas paveiktų vietos ląstelių struktūrų pagerėjimas ir sėkmingą organizmo adaptacija.

Kas tai yra klasikinė akupunktūra?

Klasikinė akupunktūra yra dalis tradicinės kinų medicinos. Dažniausiai ji naudojama tik Či apytakos procesų normalizavimui organizme. Dažniausiai yra naudojami klasikiniai akupunktūriniai taškai taškai ir linijos- meridianai. Tradicinėje kinų akupunktūroje yra naudojama dvylika pagrindinių ir aštuoni papildomi, o taip pat penkiolika išilginių ir dvidešimt šeši skersiniai jungiamieji kanalai. Taip pat yra daug sausgyslinių-raumeninių kanalų, kurie atitinka įprastas raumenų ir sausgyslių vietas. Klasikinės akupunktūros trūkumas yra tai, kad ji nėra įtraukta šiuolaikiniuose medicinos pagrindus, todėl ji nėra naudojama gydyme, o tik profilaktikoje. Praktinė jos nauda matoma, gydant kai kurias ligas ir ją naudojant profilaktikai. akupunktūra klausimai

Kas tai yra šiuolaikinė akupunktūra?

Tai yra tradicinės kinų medicinos minimalios invazinės grupės gydymo metodas, skirtas įvairių ligų ir jų simptomų gydymui bei profilaktikai. Yra naudojama tuo atveju, kai neinvaziniai tradiciniai metodai, tokie kaip vaistai ir fizioterapija nepadeda, o didelės invazijos būdai, tokie kaip chirurgija, – yra pernelyg rizikinga ar brangu. Šiuolaikinės akupunktūros metodas yra grindžiamas minimaliu invaziniu ląstelių pažeidimu, jų sudirginimu, regeneracijos ir adaptacijos procesais. Akupunktūra remiasi įvairiomis mokslinėmis teorijomis, tokiomis kaip neurohumoralinio sinchronizavimo įtaką, psichosomatinį teorija ir kitais mechanizmais. Akupunktūra yra neabejotinai veiksminga priemonė daugelio sutrikimų atveju, kai fizioterapija ir medikamentinės priemonės nepadeda arba yra mažai veiksmingi, o operacijos rizika ar kaina yra per didelė. Šis gydymo metodas dažnai atneša ne blogesnius rezultatus nei kiti šiuolaikiniai gydymo metodai ir gerantuoją aukštą, saugų ir nebrangų gydymo lygį.

akupunktūra klausimai