Akupunktūra – dažnai užduodami klausimai

 

Kaip tinkamai pasiruošti akupunktūros procedūroms?

  • Prieš procedūrą pailsėkite, o po procedūros venkite didelių krūvių
  • Valandą prieš procedūrą nevartokite nieko
  • Parą prieš procedūrą nevartokite alkoholio
  • Į procedūrą patartina ateiti lengvai užkandus
  • Dėvėkite laisvus, nevaržančius judesių drabužius
  • Po procedūros gerkite daug vandens

 

Kas gali užsiimti akupunktūros praktika Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos Ministerijos reglamentavimo tvarka akupunktūros praktika gali užsiimti medicinos gydytojai, turintys galiojančią profesinės kvalifikacijos licenziją ir baigę refleksoterapijos kursą.

 

Kas yra minimali invazija ir kaip ji veikia?

Minimali invazija akupunktūra – tai, įdūrimai, pažeidžiantys odos vientisumą, poodinius odos sluoksnius ir audinius – fascijų paviršių, jungiamąjį audinį, skeleto raumenis ir antkaulio vientisumą. Minimalia invazija siekiama sukelti organizmo atsinaujinimą ir suaktyvinti procesus žmogaus organizme.Ji panaikina įvairius skausmus, tirpimus, karštį arba šalimą, galvos svaigimus, galvos ūžimą ir kitus sutrikimus. Gali atstatyti sutrikusią kraujotaką, miegą, apetitą, aktyvumą ir kitas sutrikusias funkcijas. Po minimalios invazijos matomas paveiktų vietos ląstelių struktūrų pagerėjimas ir sėkmingą organizmo adaptacija.

 

Kas tai  yra klasikinė akupunktūra?

Klasikinė akupunktūra yra dalis tradicinės kinų medicinos. Dažniausiai ji naudojama tik Či apytakos procesų normalizavimui organizme. Dažniausiai yra naudojami klasikiniai akupunktūriniai taškai taškai ir linijos- meridianai. Tradicinėje kinų akupunktūroje yra naudojama dvylika pagrindinių ir aštuoni papildomi, o taip pat penkiolika išilginių ir dvidešimt šeši skersiniai jungiamieji kanalai. Taip pat yra daug sausgyslinių-raumeninių kanalų, kurie atitinka įprastas raumenų ir sausgyslių vietas. Klasikinės akupunktūros trūkumas yra tai, kad ji nėra įtraukta šiuolaikiniuose medicinos pagrindus, todėl ji nėra naudojama gydyme, o tik profilaktikoje. Praktinė jos nauda matoma, gydant kai kurias ligas ir ją naudojant profilaktikai.

 

Kas tai yra šiuolaikinė  akupunktūra?

Tai yra tradicinės kinų medicinos minimalios invazinės grupės gydymo metodas, skirtas įvairių ligų ir jų simptomų gydymui bei profilaktikai. Yra naudojama tuo atveju, kai neinvaziniai tradiciniai metodai, tokie kaip vaistai ir fizioterapija nepadeda, o didelės invazijos būdai, tokie kaip chirurgija, – yra pernelyg rizikinga ar brangu. Šiuolaikinės akupunktūros metodas yra grindžiamas minimaliu invaziniu ląstelių pažeidimu, jų sudirginimu, regeneracijos ir adaptacijos procesais. Akupunktūra remiasi įvairiomis mokslinėmis teorijomis, tokiomis kaip neurohumoralinio sinchronizavimo įtaką, psichosomatinį teorija ir kitais mechanizmais. Akupunktūra yra neabejotinai veiksminga priemonė daugelio sutrikimų atveju, kai fizioterapija ir medikamentinės priemonės nepadeda arba yra mažai veiksmingi, o operacijos rizika ar kaina yra per didelė. Šis gydymo metodas dažnai atneša ne blogesnius rezultatus nei kiti šiuolaikiniai gydymo metodai ir gerantuoją aukštą, saugų ir nebrangų gydymo lygį.

 

Ar akupunktūra gali padėti nuo nugaros skausmo?

Nugaros skausmas yra vienas iš dažniausiai akupunktūra gydomų sutrikimų. Įvairūs šaltiniai ir moksliniai tyrimai teigia, jog tradicinės kinų medicinos metodas gali padėti gydyti įvairaus pobūdžio trumpalaikį ir ilgalaikį skausmą.

 

Ar akupunktūra yra saugi?

Jei akupunktūros procedūra yra atliekama profesionaliai, infekcijos ar kitų pavojų rizika yra minimali.

 

Ar pūslelinė gali būti gydoma akupunktūra?

Taip. Gydymas akupunktūra gali padėti sumažinti sukeliamą diskomfortą ir taip pat žymiai sustiprinti imuninės sistemos veiklą.

 

Ar akupunktūra gali būti gydomi galvos skausmai?

Tyrimai rodo, jog efektyviai gydomi yra chroniniai galvos skausmai ir migrenos.

 

Ar akupunktūra gali padėti išvengti sėdmenų nervo skausmo?

Jei skausmas plinta iš stuburo, gydymas adatomis gali būti ypač veiksmingas, bet tam gali prireikti keletos sesijų. Taip pat yra gydoma išialgija ir kiti susiję sutrikimai, yra stimuliuojama nervų sistema, skatinamas raumenų atsipalaidavimas.

 

Ar akupunktūra gali padėti kaklo skausmų atveju?

Naudojant kartu su šildymu moksa ir kitais funkciniais metodais, galima išgydyti net ilgus metus trunkančius ir varginančius kaklo skausmus.

 

Ar akupunktūra naudojama nerimui gydyti?

Tradicinė kinų medicina į psichologinius aspektus žiūri kaip į bendrą organizmo sistemų disbalansą. Jį atstačius galima tikėtis tinkamos nervų sistemos veiklos, to pasekoje ir padidėjusio darbingumo, geresnės nuotaikos ir sveikesnio miego.

 

Ar akupunktūra gali padėti nuo chroniško skausmo?

Chroniškas skausmas gali itint trukdyti kasdieniai veiklai ir bendrai savijautai. Standartinis gydymas ne visada gali padėti, o netinkama fizioterapija ar medikamentai gali ir pakenkti. Akupunktūra bene dažniausiai naudojama nuo chroniško skausmp, todėl gali būti puiki alternatyva tradiciniam gydymui.

 

Ar akupunktūra gali būti gydomas artritas?

Taip, kaip ir kitais skausmo atvejais, metodas gali būti ypač naudingas, jei naudojamas tinkamai.

 

Ar akupunktūra gali būti gydoma migrena?

Tradicinė akupunktūra ir elektroakupunktūra naudojama pagal specifinius metodus gali padėti išgydyti net ir ilgą laiką varginančius migreninius galvos skausmus.

 

Ar akupunktūra gali padėti nuo steso?

Akupunktūra taikoma specialiai nervų sistemos balansavimui gali padėti pagerinti miego kokybę, darbingumą bei bendrą emocinę buklę.

 

Kas yra akupunktūrinis masažas?

Akupunktūrinis masažas – specifinė masažo technika, daugiausiai skirta stuburo ligoms gydyti. Masažuojant ir veikiant specifinius taškus pasiekiamas gydomasis poveikis.

 

Kas yra akupresūra?

Akupresūra – tai speciali tradicinės kinų medicinos technika, kurios būdu veikiant specialius biologiškai aktyvius taškus veikiama organizmo būklė.

 

Kiek adatų yra naudojama per akupunktūros procedūrą?

Viskas priklauso nuo esamos situacijos ir paciento būklės. Standartiškai procedūros metu naudojama 6 – 8 adatos, o jei vienu metu veikiamos kelios organizmo sistemos gali būti naudojama ir daugiau nei 10 adatų.

 

Ar akupunktūra gali padėti nuo osteoartrito?

Kaip ir daugeliu kitų judėjimo aparato sutrikimų atveju akupunktūra gali būti išties naudinga. Svarbu įvertinti paciento būklę ir paskirti tinkamą gydymą.

 

Ar akupunktūra padeda nuo kelio skausmo?

Tinkamai naudojant metodą galima sumažinti tiek trumpalaikius, tiek ilgamečius skausmus, tiek potrauminius kelio skausmus

 

Ar podagra yra gydoma akupunktūra?

Pagrindinė ligos priežastis yra šlapimo rūgžties koncentracijos padidėjimas serume, todėl gydoma yra metaboliniu būdu. Procedūromis galima sumažinti pasekmes ir pašalinti pačias ligos priežastis.

 

Ar akupunktūra gali padėti numesti svorio?

Tinkamai taikomas akupunktūrinis gydymas kartu su subalansuota dieta gali atnešti efektyviu rezultatų koreguojant svorį.

 

Ar akupunktūra yra gydomas pečių skausmas?

Įvairūs potrauminiai sutrikimai, tokie kaip rotacinių peties raumenų pažeidimai yra puikiai gydomi akupunktūra. Mažinamas uždegimo procesas, gerinama kraujotaka, slopinamas skausmas.

 

akupunktūra klausimai