Elektroakupunktūra – refleksoterapijos gydymo metodas, kuris remiasi biologiškai aktyvių taškų stimuliacija elektros impulsais.

Elektropunktūra visų pirma yra naudojama diangostikos metu. Prietaisų pagalba galima tiksliai nustatyti akupunktūrinių taškų vietą ir išmatuoti jų elektrinius parametrus. Tokiu būdu galima labai tiksliai įvardinti žmogaus organizme vykstančius procesus. Šis metodas yra vadinamas akupunktūrinių taškų diagnostika. Per taškus galima ne tik diagnozuoti, bet ir gydyti ligas. Taškus veikiant elektrinėmis impulsinėmis srovėmis, įmanoma pagerinti sveikatos būklę. Kai kuriais atvejais tai padeda išvengti chirurginio gydymo ar gydymo vaistais.

Procedūros eiga: pacientas atsigula arba atsisėda ir atsipalaiduoja. Poveikio zonos apnuoginamos. Gydytojas daviklio pagalba nustato akupunktūrinius taškus ir stimuliuoja juos impulsinėmis srovėmis. Impulsinių srovių stiprumas ir dažnis yra parenkamas individualiai, atsižvelgiant į ligos pobūdį, paciento būklę ir jo jautrumo slenkstį.

Kuo skiriasi tradicinė akupunktūra ir elektroakupunktūra?

Elektroakupunktūra yra gana panaši į tradicinę akupunktūrą, tuo, jog procedūrų metu yra stimuliuojami tie patys akupunktūriniai taškai. Elektroterapijos veikimo mechanizmas taip pat yra panašus. Adatos yra pritvirtinamos prie įtaiso, kuris generuoja nuolatinius silpnus elektros impulsus. Impulsai prietaiso pagalba yra perduodami nuo vienos adatos iki kitos arba paskirstomi tarp keleto, specialiai tam tikrose vietose išdėstytų akupunktūrinių adatų rinkinių. Priklausomai nuo gydymo paskirties, tinkamai parenkami akupunktūros taškai, reguliuojamas elektros impulsų dažnis ir intensyvumas. Procedūros metu naudojama kintamoji elektros srovė, kurios įtampa svyruoja 10-80 mA intervale, o impulsų skaičius svyruoja 20-200 kartų per minutę intervale. Paprastai elektroakupunktūros procedūra užtrunka iki pusvalandžio.

Elektroakupunktūra ir jos privalumai

Dėl elektros srovės yra stimuliuojamas sąlyginai didesnis plotas, nei vien stimuliuojant adata. Kitas elektroakupunktūros privalumas yra tai, jog ji gali būti naudojama ir be adatų. Tai vadinama transkutanine neurostimuliacija. Šios procedūros metu naudojamos ne akupunktūrinės adatos, o elektrotai, kurie pritvirtinami odos paviršiuje. Šis metodas gali būti taikomas ypač jautriems pacientams arba žmonėms, turintiems baimę adatoms.

Kokios ligos yra gydomos elektroakupunktūra ?

Pasak tradicinės kinų medicinos principų, ligos atsiranda tuomet, kai Či energija yra sustingusi, nusilpusi arba yra sutrikusi jos pusiausvyra. Elektroakpunktūros procedūra ypač naudinga toms būklėms, kurioms būdingas Či energijos užsistovėjimas, susikaupimas. Labai dažnai elektros terapija  yra taikoma kaip anestezijos forma skausmo gydymui, įskaitant migreną ir įtampos sukeltą galvos skausmą, raumenų skausmus ir mėšlungį, stresą, ir jo sukeltą nemigą, nugaros, pečių, alkūnių ir kelių skausmus. Taip pat naudojama spazmams ir neurologiniams sutrikimams gydyti.
Elektroakupunktūra yra veiksminga lėtinių susirgimų atvejais, yra naudojama odos, šalinimo ir virškinimo sistemų gydymui. Yra tyrimų ir rodančių, jog elektros stimuliacija akupunktūros metodu aktyviną endorfininę sistemą, gali padėti atgaivinti kūną ir tapti aktyvesniais, taip pat sumažinti kraujo spaudimą, išvengti širdies ligų. Kitos akupunktūra gydomos ligos →

Elektroakupunktūra ir jos indikacijos – akupunktūra gydomos ligos:

  • trišakio nervo neuralgija
  • išialgija
  • pakaušinio nervo skausmas
  • migrena
  • peties periartritas
  • kelio sąnarių raiščių sužalojimai
  • “tenisininko alkūnės” sutrikimas
  • inkstų skausmai
  • pilvo skausmai
  • žarnyno sutrikimai
  • kaulų lūžiai
  • paraplegija
  • veido paralyžius
  • tulžies pūslies diegliai
  • skrandžio spazmai
  • dismenorėja

Ar elektroakupunktūra yra skausminga?

Elektros stimuliacijos metu pacientui jaučia dilgčiojimo jausmą, kuris naturaliai atsiranda dėl perduodamų elektros impulsų. Daugeliu atveju stimuliacija yra visiškai neskausminga, nebent taikoma uždegiminėse ar paninimo vietose. Po pačios procedūrų pacientai jaučia ritmišką spazmą, silpną raumenų trūkčiojimą, vietinį tirpimą arba suaktyvėjusią kraujotaką stimuliacijos vietoje. Šie natūralūs pojūčiai praeina keliolikos minučių bėgyje.

Ar elektroakupunktūra gali būti atliekama kiekvienam pacientui?

Pagal indikacijas, elektroakupunktūros procedūra neturėtų būti atliekama pacientams, kurie yra susidūrę su epilepsija, traukuliais, taip pat pacientams, turėjusiems insultą arba turintiems širdies elektros stimuliatorių. Prieš taikant elektroakupunktūros procedūrą, gydytojas surenka ligos anamnezę, diagnozuoja sutrikimus ir įvertina esamą situacija. Visuomet svarbu įsitikinti, jog gydymas akupunktūra pacientui ne pakenks, o padės pasveikti.

elektroakupunktūra