+37061523511

Akupunktūros procedūra – tradicinės kinų medicinos gydymo metodas, paremtas biologiškai aktyvių taškų stimuliacija.

Rytų medicinos manymu, žmogaus gyvybinė energija kūne teka specialiais kanalais – meridianais. Kiekvienas iš jų yra susijęs su tam tikrais organais ar jų dalimis. Meridianai sujungia daugelį organizme vykstančių procesų  į vientisą ir darnią sistemą. Rytų medicinos gydytojai, naudoję akupunktūros procedūrą, stengėsi suprasti žmogaus organizmo mechanizmus, remdamiesi tuo metu vyravusia filosofija ir požiūriu į pasaulį. Tuomet susiformavo in-jan teorija, kuri teigia, jog sveikame žmoguje turi būti dinaminė pusiausvyra tarp dviejų priešingų jėgų – jan – dangaus ir in – žemės. Kinų medicina teigia, jog viena pagrindinių ligų priežasčių yra energijos tekėjimo sutrikrimai, kurie gali atsirasti dėl nesubalansuoto gyvenimo būdo – streso, mažo fizinio aktyvumo, netinkamos dietos ar daugelio kitų priežasčių.

Sutrikus organizmo pusiausvyrai – susergama. Akupunktūros procedūra gali padėti ją atstatyti.

Kiekvienas iš simptomų gali būti priskirtas arba in, arba jan grupei, o jų visuma sudaro sindromą. Gydant įvairius sutrikimus svarbu atsižvelgti į šią pusiausvyrą, panaudojant gyvybinės energijos kanalus, kuriais teka či energija. Akupunktūros procedūra paremta taškų stimuliacija, kur vidaus organų energija išeina į paviršių. Per šiuos energetinius taškus galima daryti įtaką vidaus organų būklei. Šiuolaikinė medicina šiuos taškus vadina biologiškai aktyviais taškais. Buvo nustatyta, kad jų elektrinis potencialas skiriasi nuo aplinkinių audinių,  taip pat, kad juose yra didesnė koncentracija nervinių galūnėlių ir smulkių kraujagyslių. Išskirtinį organizmo atsaką stimuliuojant lemia sudėtingi refleksai bei neurohumoralinės reguliacijos mechanizmai. Būtent tai ir nagrinėja medicinos šaka refleksoterapija, kuri gali būti naudojama kaip efektyvus gydymo metodą, kovojant su daugybe sveikatos problemų.

akupunktūros procedūra

Akupunktūros procedūra remiasi šiais pagrindiniais principais:

  • Žmogus kūnas atitinka žemę ir dangų (tai išreiškia in ir jan santykis). Į organizmą žiūrima kaip į mikrokosmosą, kuri yra neatsiejama nuo makrokosmoso.
  • Žmogaus gyvenimas reguliuojamas penkių pirminių elementų koncepcijos. (ugnis, vanduo, žemė, medis ir metalas)
  • Normalų organizmo, sistemų ir organų funkcionavimą užtikrina gyvybinė energija či, cirkuliuojanti specifiniais kanalais (meridianais).

 

Akupunktūra žvelgia į žmogaus organizmą kaip į visumą, o ne gydo atskirą ligą. Rytų medicina teigia, jog žmogaus kūne yra išsidėstę daugiau nei 2000 akupunktūrinių taškų, kurie susiję su skirtingais organizme vykstančiais procesais. Veikiant biologiškai aktyvius taškus, organizmas mobilizuoja savo gydomąsias jėgas, suaktyvėja kraujotaka, skysčių bei energijos cirkuliacija organizme. Taip pat padidėja apsirūpinimas deguonimi, maisto medžiagomis bei suaktyvėja valymosi procesai, suderinamos endokrinė bei nervų sistemos, sustiprėja imuninės sistemos veikla. Tinkamai taikomas akupunktūros metodas padeda atkurti organizmo vidinės energijos pusiausvyrą, o tai leidžia žmogui susidoroti su jį užklupusia liga.