Gydomasis masažas
Gydomasis masažas panašus į atpalaiduojantį klasikinį masažą, kuris skatina kraujotaką, šalina raumenų sąstingį, gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad klasikinis masažas veikia tik odą ir raumenis, o gydomasis masažas yra gilesnis, veikia kraujotakos, nervų ir limfos sistemas bei vidaus organus.
Gydomasis masažas – viena veiksmingiausių traumų ir ligų gydymo bei įvairių patologijų profilaktikos priemonių. Jis teigiamai veikia beveik visus kūno audinius ir įtakoja visas funkcines sistemas bei organus. Masažas pagreitina medžiagų apykaitos procesus – oda atsinaujina, raumenys tampa elastingesni, organai ir audiniai geriau aprūpinami deguonimi. Visa tai stiprina imuninę sistemą, gerina nuotaiką ir tonusą. Teigiamas poveikis raumenims, kraujagyslėms ir vidaus organams, sumažėjęs raumenų, raiščių ir audinių skausmas, geresnė kraujotaka, limfos drenažas, biologiškai aktyvių medžiagų išsiskyrimas į kraują, detoksikacija, imuniteto stiprinimas – tai tik dalis gydomojo masažo privalumų. Gydomasis masažas gali būti skiriamas ir sveikiems žmonėms, kad pagerintų jų bendrą savijautą, užkirstų kelią tam tikroms ligoms ir padidintų energingumą, gyvybingumą.
Diagnozavus ligą, atsižvelgiant į simptomus, ligos sunkumą ir organizmo savybes, sudaroma individuali sveikatinimo programa. Atsižvelgdamas į skausmo ar patologijos vietą, specialistas nusprendžia, kurioms kūno zonoms reikalingas ypatingas dėmesys ir gydymas.
Gydomojo masažo skyrimas
Prieš pasirenkant gydomojo masažo terapiją, visada reikia pasitarti su gydytoju. Taip pat yra svarbi ir paskirtų procedūrų trukmė. Vienkartinis masažo seansas, net jeigu jį atlieka aukščiausios kvalifikacijos specialistas, norimos naudos nesuteiks. Negalavimai ir skausmai negali išnykti akimirksniu. Dėl šios priežasties gydomasis masažas skiriamas kursais (10-15 procedūrų). Seansų skaičių ir dažnumą nustato gydytojas. Labai svarbu laikytis nurodytų rekomendacijų. Vienais atvejais masažas reikalingas kasdien, kitais – su pertraukomis, kas 2-3 dienas. Jei problema pakankamai rimta, gydymas gali trukti kelias savaites. Skirdamas gydomojo masažo kursą, gydytojas atsižvelgia į paciento amžių, sveikatos būklę ir konkrečią ligą.
Gydomojo masažo indikacijos
Gydomojo masažo seansų tipą ir skaičių gali nurodyti tik gydytojas. Ši terapija yra itin veiksminga gydant įvairius negalavimus ir jo skyrimo indikacijų yra gana daug:
- koronarinė širdies liga;
- skrandžio opa;
- gastritas;
- žarnyno motorikos sutrikimai;
- kvėpavimo takų ligos;
- kaulų lūžiai (reabilitacijos metu);
- raiščių patempimai;
- raumenų plyšimai;
- cerebrinis vaikų paralyžius;
- osteochondrozė;
- aterosklerozė;
- žemas/aukštas kraujospūdis;
- širdies ydos;
- įvairių stadijų neuralgija;
- galvos skausmas ir migrena;
- bronchitas;
- astma;
- cukrinis diabetas;
- skoliozė ir kiti laikysenos sutrikimai;
- plokščiapėdystė;
- atraminio-judamojo aparato ligos;
- nutukimas;
- nemiga, stresas, dirglumas;
- reabilitacija po patirtų traumų;
- sėslus gyvenimo būdas, sėdimas darbas.
Gydomojo masažo kontraindikacijos
Nepaisant to, kad gydomasis masažas yra vienas labiausiai organizmą tausojančių konservatyvių gydymo metodų, net ir jis turi kontraindikacijų. Jų nepaisymas gali tik pabloginti esamos ligos eigą. Kontraindikacijoms priskiriama:
- onkologinės ligos;
- psichikos sutrikimai;
- ūminės infekcinės ligos;
- sunkios širdies ir kraujagyslių sistemos ligos.
- smegenų kraujotakos sutrikimai;
- dermatologinės ligos (pūliniai, grybelinės infekcijos ir kt.);
- alerginės odos reakcijos;
- virškinamojo trakto sutrikimai (viduriavimas, vėmimas).
Kaip tinkamai pasiruošti masažui?
- Kad masažas būtų kuo naudingesnis sveikatai, rekomenduojama:
- pavalgyti ne vėliau negu likus vienai valandai iki jo;
- prieš masažą nusiprausti po dušu (kad oda būtų švari);
- nusiimti visus rankų ir kaklo papuošalus, kurie gali trukdyti procedūros atlikimui;
- kiek įmanoma labiau atsipalaiduoti masažo metu, kad raumenys nebūtų įsitempę;
- po masažo 15 minučių ramiai pagulėti.
Pietų pertraukos (express) masažas.
Dažnai atrodo, kad darbas ir stresas yra labai susiję. Masažas per pietų pertrauką gali sumažinti nuovargį ir stresą.
Majamio universiteto tyrimų institutas atliko lyginamąjį eksperimentą: 26 biuro darbuotojams penkias savaites buvo daromas 20 minučių masažas du kartus per savaitę biure, kontrolinė 24 darbuotojų grupė galėjo atsipalaiduoti po 20 minučių du kartus per savaitę sėdėdami užmerktomis akimis. Paaiškėjo, kad masažuotoje grupėje įtampa ir stresas sumažėjo, darbingumas pagerėjo, o kontrolinėje – ne. Naudodami elektroencefalografiją, mokslininkai išmatavo alfa ir beta bangas abiejose grupėse ir nustatė, kad masažuojami žmonės buvo dėmesingesni. Masažuojamųjų kraujyje streso hormonų buvo mažiau nei kontrolinės grupės, be to, jie tapo mažiau pavargę, sumanesni. Ekspress masažas atliekamas sėdint ant kėdės, apsirengus. Masažo trukmė 20–30 min. Masažas ant kėdės yra tikrai geriau nei nuolatinės kavos pertraukėlės!
Gydomasis nugaros masažas.
Tai – terapinis metodas, kuris tiesiogiai veikia raumenų, kraujotakos, limfos, sąnarių sistemas. Gydomasis masažas tampa neatsiejama daugelio ligų gydymo ir profilaktikos dalimi. Jis dažnai skiriamas atsigauti po įvairių traumų: patempimų, išnirimų, lūžių.
Nugaros masažas – pati populiariausia ir veiksmingiausia procedūra įvairioms ligoms gydyti ir jų profilaktikai. Nugaros masažas gerina sveikatą, daro nugaros raumenis tvirtus, o odą – elastingą.
Klasikinis nugaros masažas + kinezioteipavimas
padeda gydant daugelį ligų, visų pirma, atsiradus neigiamų nugaros raumenų ar stuburo pokyčių. Gerina kraujotaką, atkuria pažeistas audinių vietas, mažina raumenų patinimą. Pagerėjus kraujotakai, į raumenis ar audinius patenka daugiau maistinių medžiagų. Tai padeda raumenims atsigauti po fizinio krūvio. Sumažėjus raumenų įtampai, pagerėja lankstumas, sumažėja skausmas. Padidėjęs endorfinų kiekis padeda susidoroti su depresija ir nerimu. Kinezioteipai – tai lipnios elastinės juostos, kurios naudojamos atliekant reabilitacinę gydomąją procedūrą – kinezioteipavimą. Veikdami per odą, tinkamai parinkti ir užklijuoti kinezioteipai suaktyvina savaiminio gijimo mechanizmus: sumažina paviršinio odos sluoksnio tempimą, spaudimą po oda, todėl mažėja patinimas, skausmas, gerėja gijimas. Kineziologinis teipas suteikia atramą ir stabilumą sąnariams, raumenims, netrikdydamas ir nevaržydamas kraujotakos.
Pečių juostos, kaklo, galvos ir dekoltė-apykaklės
zona yra viena iš labiausiai neišjudinamų žmogaus kūno vietų. Dėl neigiamų šiuolaikinio gyvenimo būdo veiksnių pirmiausia kenčia kaklas, todėl būtent kaklo-apykaklės zonoje dažniausiai atsiranda slankstelių perkrova, patinimas ir suspaudimas. Dėl to dažni palydovai tampa nugaros, pečių, kaklo ir galvos skausmai. Veiksmingiausia priemonė išvengti nemalonių simptomų ir juos pašalinti – kaklo-apykaklės zonos masažas. Po pirmojo kaklo masažo pagerėja savijauta. Atliekant visą kursą, susilpnėja skausmingi pojūčiai, pagerėja nuotaika, padidėja efektyvumas, išnyksta nemiga, dirglumas. Kaklo masažas yra puikus būdas atsikratyti galvos skausmo.
Nėščiųjų masažas.
Nėštumo metu daugelis moterų patiria apatinės nugaros dalies ir dubens skausmą. Juk organizme susilaiko skysčiai, dėl to išsivysto edema. Taip pat gali skaudėti kaklo raumenis, nes reikia miegoti ant šono. Masažas padeda atsikratyti šių problemų. Masažo kursą patartina pradėti 6–8 nėštumo savaitę ir baigti likus 2 savaitėms iki gimdymo. Masažo technika keisis visais nėštumo etapais. Jei nėštumo pradžioje moteris gali gulėti ant pilvo, o masažuotojas gali masažuoti kojas, nugarą, apatinę nugaros dalį, dubenį, tai 7–8 mėnesį nėščia moteris jau turėtų gulėti ant šono arba apskritai sėdėti ant kėdės. Be gydomųjų savybių, masažas padeda ir psichologiškai: procedūros metu organizme vyksta milijonai cheminių reakcijų, kurios prisideda prie endorfinų gamybos. Endorfinai tiesiogiai veikia emocinę žmogaus būseną, gerina nuotaiką.Prieš masažo seansą būtinai pasitarkite su gydytoju.
Atpalaiduojamasis masažas.
Atpalaiduojamasis masažas su kanapių aliejumi nuo kasdienio šurmulio. Masažo metu naudojamos švelnios technikos. Atpalaiduojamasis masažas ypač tinka ir yra būtinas esant pervargimui, lėtiniam nuovargiui, miego trūkumui, ilgalaikei fizinei ar psichinei įtampai. Atpalaiduojamasis masažas – puikus būdas sumažinti stresą. Masažo metu organizme prasideda daugybė cheminių reakcijų: organizmas pradeda gaminti serotoniną, endorfiną, dopaminą. Po masažo išsiskiriantys endorfinai padeda jaustis laimingesniems, mažina nerimą. Taip pat normalizuoja kraujospūdį, mažina galvos skausmus, aktyvina protinius gebėjimus. Serotoninas taip pat prisideda prie geros nuotaikos, gyvybingumo antplūdžio, stimuliuoja motorinę veiklą. Mokslininkų teigimu, po 30 minučių masažo endorfinų kiekis organizme padvigubėja. Atpalaiduojamasis masažas – puikus būdas atsikratyti nemalonių minčių, jaustis gerai ir ramiai. O masažo metu naudojamas aliejus atvers odos poras ir padės įsisavinti maistines medžiagas: omega 3, omega 6, vitaminą E. Augaliniai ekstraktai labai giliai įsiskverbia ir puikiai sudrėkina odą.
Limfodrenažinis masažas.
Pagrindinis limfodrenažinio masažo tikslas – išjudinti užsistovėjusį limfos skystį, veikiantį pagrindinius limfos centrus, esančius giliai krūtinės ir pilvo ertmės viduje. Limfodrenažo procedūrų metu išsivalo limfotakai, tarpląstelinis tarpas, pradeda judėti skystis, pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita.
Visas limfodrenažo kursas apima maždaug 6–10 seansų, tačiau teigiamas poveikis pastebimas iš karto. Jau po pirmos procedūros jaučiama maloni šiluma, lengvumas kojose, žvalumo pliūpsnis, pagerėja nuotaika. Po antro trečio seanso išnyksta patinimas, ima glotnėti „apelsino žievelė“, suvienodėja odos spalva, sumažėja svoris. O visas 6–10 procedūrų limfodrenažo kursas leidžia, sušvelninti venų nepakankamumą, pagerinti odos būklę, pašalinti odos patinimą, mažina senėjimo procesus. Prieš procedūrą būtina išgerti pakankamai vandens, kad kuo labiau iš organizmo pasišalintų susikaupę toksinai.
Anticeliulitinis masažas + jūros dumblių įvyniojimas.
Tai – vienas geriausių būdų kovoti su celiulitu ir riebalų sankaupomis šlaunų, sėdmenų ir pilvo srityse. Žmogaus oda yra netobula, todėl ilgainiui celiulito problema ima varginti daugelį moterų. Celiulitas atsiranda dėl daugybės priežasčių, tačiau veiksmingų būdų jam gydyti nėra tiek daug. Pagrindinės kovos su celiulitu priemonės yra tinkama mityba ir sportas. Anticeliulitinis masažas yra nepakeičiamas padėjėjas šioje kovoje, jis padeda pasiekti norimą rezultatą per trumpesnį laiką. Didžiausias efektas pasiekiamas kompleksiniu būdu: masažu naudojant specialius anticeliulitinius kremus ir kūno įvyniojimus. Jūros dumblių kūno įvyniojimai iš aktyvių natūralių ingredientų, purvo ir spirituotų mišinių laikomi viena veiksmingiausių ir naudingiausių kosmetinių procedūrų. Dumbliai, darydami teigiamą poveikį odai ir visam kūnui, aktyviai kovoja su celiulitu, tonizuoja ir valo, gerina odos mikrocirkuliaciją. Naudingi dumblių komponentai, vitaminai ir mikroelementai įvyniojimo procedūros metu visiškai pasisavinami, todėl padidėja jų aktyvus poveikis audinių ląstelėms.
Aromaterapinis masažas (aromamasažas).
Tai – viena iš masažo rūšių, kai naudojami eteriniai aliejai ir jų mišiniai, kurie teigiamai veikia žmogaus sveikatą ir nuotaiką. Šiandien aromaterapija žinoma visame pasaulyje. Aromatinio masažo nauda įvairi: tonizuoja nervų sistemą, gerina kvėpavimą ir pagreitina medžiagų apykaitos produktų pasišalinimą iš organizmo, skatina kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus. Aromaterapinis masažas atjaunina kūną, padeda pašalinti raumenų skausmus, palengvina kvėpavimą. Įvairūs eteriniai aliejai turi skirtingą poveikį žmogaus organizmui. Kai kurie eteriniai aliejai veikia raminamai ir atpalaiduojamai, kiti, priešingai, tonizuoja ir suaktyvina veiklą.
Registruokitės: https://akupunkturosklinika.lt/registracija