Nevaisingumo gydymas taikant tradicinės kinų medicinos metodus

Turėti vaiką yra natūralus kiekvienos moters siekis. Tačiau daliai moterų nesiseka pastoti – tokiu atveju dažnai kyla nerimas ir nežinia. Nevaisingumo problema yra aktuali visame pasaulyje, o nevaisingų porų skaičius nuolat didėja. Vaisingumo sutrikimų priežastys gali būti labai įvairios. Nevaisingumo problema egzistavo nuo ir senovėje, o gydymo metodai, padedantys susilaukti kūdikio, taip pat taikomi ir tobulinami tūkstančius metų.

Akupunktūra, kaip ir kiti tradicinės kinų medicinos gydymo metodai, irgi naudojama nevaisingumo problemoms spręsti. Gydytojas, įvertinęs pacientės būklę, paskiria procedūras, kurios gerina ne tik urogenitalinės sistemos, bet ir viso organizmo būklę, taip paruošdamas moterį motinystei. Nevaisingumas gali būti įtakotas įvairių būklių, todėl ypatingai svarbu yra tinkamai įvertinti esamą pacientės sveikatos būklę ir pasirinkti reikiamą gydymą.

nevaisingumo gydytojas su vaiku

Mūsų mažieji svečiai

 

Dažniausiai pasitaikančios moterų nevaisingumo priežastys:

  • Infekcinės ligos (chlamidiozė, stafilokokinės infekcijos ir kt.)
  • Ovuliacijos sutrikimai (geltonkūnio nepakankamumas, vėlyva ovuliacija ir kt.)
  • Endometriozė (gimdos gleivinės formavimasis kituose moters organizmo organuose)
  • Hiperprolaktinemija (padidėjęs hormono prolaktino kiekis kraujyje)
  • Anatominiai pakitimai (gimdos užsilenkimas, kiaušintakių anatominiai pakitimai ir kt.)

nevaisingumo gydymas akupunktūra

Kaip akupunktūra naudojama nevaisingumo gydymui?

Norint gauti geriausią rezultatą gydant nevaisingumą, akupunktūra dažniausiai taikoma du mėnesius. Procedūros yra atliekamos tiek prieš, tiek po embrionų perkėlimo. Dažniausiai, norint pagerinti kiaušidžių funkciją, prieš atliekant dirbtinio apvaisinimo procedūras, yra naudojamas ir šildymas moksa.

Kokiais atvejais yra akupunktūra naudojama ginekologijoje ir akušerijoje?

Akupunktūra gali būti naudojama daugelio sutrikimų atveju: gydant kiaušintakių disfunkcijas, skatinant folikulų aktyvumą, gydant įvairius hormoninius ir endokrininius sutrikimus, geltonkūnio fazės defektus, hiperprolaktinemiją, policistinių kiaušidžių sindromą, ovuliacinio ciklo bei kitus sutrikimus. Nevaisingumo gydymas akupunktūra yra pradedamas tik po nuodugnios diagnostikos ir kruopščios analizės. Tik tinkamai įvertinus situaciją ir įvertinus visus veiksnius yra paskiriamas gydymo kursas.

nevaisingumo gydymas akupunktūra

Akupunktūra ir apvaisinimas in vitro (IVF)

Įvairių šalių mokslininkų publikuoti moksliniai tyrimai rodo, kad akupunktūra gali būti naudojama kaip pagalbinė priemonė apvaisinant in vitro.

Plačiau apie atliktus tyrimus:

  • 2017 m. sausį Didžiojoje Britanijoje atliktame tyrime dalyvavo 127 moterys, kurios turėjo nevaisingumo sutrikimų ir planavo atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūrą. Akupunktūra buvo atliekama prieš paimant kiaušialąstes iš moters organizmo ir įleidžiant embrioną į gimdą.
    Moterys buvo padalintos į dvi grupes. Pirmajai grupei buvo atliekamos akupunktūros procedūros, antrajai grupei – ne. Pirmojoje grupėje pastojo 46,2 proc., o antrojoje grupėje – 21,7 proc. Moterų. Be abejo, rezultatams įtakos galėjo turėti ir kiti veiksniai, tarp jų ir placebo efektas, tačiau rezultatų skirtumas patvirtino mokslininkų iškeltą hipotezę, ir prieš tai buvusias klinikines praktikas.
  • Vokietijoje atliktuose klinikiniuose tyrimuose dalyvavo 160 moterų. Joms buvo atlikta IVF procedūra. Moterys buvo padalintos į dvi grupes. Pirmoji grupė prieš ir po apvaisinimo buvo gydoma akupunktūra, antroji grupė akupunktūra gydoma nebuvo. Pirmosios grupės pastojimo rodiklis – 42,5 proc., antrosios grupės – 26,3 proc.
  • Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktame tyrime dalyvavo 114 moterų. Jos taip pat buvo padalintos į dvi kontrolines grupes. Grupėje, kuriai buvo atliktos akupunktūros procedūros, pastojo 51 proc. moterų, o grupėje, kurioje procedūros nebuvo atliekamos, pastojo 36 proc. moterų. Taip pat šiame tyrime buvo įrodyta ir tai, kad akupunktūros naudojimas sumažina ir persileidimo tikimybę.

Straipsniui naudota informacija iš šių šaltinių:

WEB MD – www.webmd.com/infertility-and-reproduction/features/ancient-art-of-infertility-treatment#1

Dr. Mike Berkley for APA – www.acupuncturecenter.com

Evidence based accupuncture – www.evidencebasedacupuncture.org

Natural Fertilkty Info – natural-fertility-info.com/acupuncture-and-treating-infertility.html