+37061523511

Nevaisingumo gydymas akupunktūra

Turėti vaiką yra natūralus kiekvienos moters siekis. Tačiau, daliai moterų nesiseka pastoti – tokiu atveju dažnai kyla nerimas ir nežinia. Vaisingumo sutrikimų priežastys gali būti išties labai įvairios, kai kuriais atvejais tai būna ir keleto sutrikimų pasekmė. Gali pasirodyti, jog nevaisingumo gydymui naudojamos tik pažangiausios technologijos ir ypač sudėtingos procedūros, tačiau nevaisingumo problema egzistavo nuo pat senovės, o gydymo metodai, padedantys susilaukti kūdikio, taip pat naudojami jau ilgą laiką.

Akupunktūra, kaip ir kiti refleksoterapijos gydymo metodai naudojami įvairių ligų ir sutrikimų gydymui, tame tarpe neišimtis yra ir vaisingumo problemos. Akupunktūra buvo plačiai tyrinėta kliniškai ir yra pripažinta kaip papildoma terapijos priemonė nevaisingumo gydymui. Akupunktūros metodo pagalba yra harmonizuojamos žmogaus organizmo funkcijos ir atkuriama vidinė pusiausvyra, todėl ji gali būti naudojama keleto sutrikimų gydymui vienu metu. Tinkamai paskirstant Či energiją, galima ją nukreipti tomis kryptimis, kurios skatintų vaisingumą. Nevaisingumas, be abejo, priklauso nuo daugelio priežasčių ir gali būti įtakotas įvairių būklių, todėl ypatingai svarbu yra tinkamai įvertinti esamą pacientės situaciją, jos sveikatos būklę ir pasirinkti reikiamą gydymą.

Dažniausiai pasitaikančios moterų nevaisingumo priežastys:

  • Infekcinės ligos (chlamidiozė, stafilokokinės infekcijos ir kita)
  • Ovuliacijos sutrikimai (geltonkūnio nepakankamumas, vėlyva ovuliacija ir kita)
  • Endometriozė (gimdos gleivinės formavimasis kituose moters organizmo organuose)
  • Hiperprolaktinemija (padidėjęs hormono prolaktino kiekis kraujyje)
  • Anatominiai pakitimai (gimdos užsilenkimas, kiaušintakių anatominiai pakitimai ir kita)

nevaisingumo gydymas akupunktūra

Kaip yra naudojamas nevaisingumo gydymas akupunktūra?

Tam, jog pasiekti geriausius rezultatus gydant nevaisingumo sutrikimus, akupunktūra dažniausiai yra gydoma tris – keturis mėnesius. Procedūros yra atliekamos tiek prieš, tiek po embrionų perkėlimo. Dažniausiai siekiant pagerinti rezultatus ir kuo labiau padidinti tikimybę pastoti yra naudojama ne tik akupunktūra, o kelių tradicinės kinų medicinos procedūrų rinkinys. Jei viskas vyksta sėkmingai, nevaisingumo gydymas akupunktūra yra baigiamas antrą arba trečia nėštumo mėnesį.

Kokiais atvejais yra akupunktūra naudojama ginekologijoje ir akušerijoje?

Akupunktūra gali būti naudojama labai daugelio vaisingumo sutrikimų atveju, įskaitant dubens srities uždegimines reakcijas, kiaušintakių disfunkcijas, sumažėjusį folikulų aktyvumą, įvairius hormoninius ir endokrininius sutrikimus, geltonkūnio fazės defektus, hiperprolaktinemiją, policistinių kiaušidžių sindromą, ovuliacinio ciklo acikliškumus bei įvairius gimdos audinių sutrikimus. Žinoma, nevaisingumo gydymas akupunktūra yra pradedamas tik po nuodugnios diagnostikos ir kruopščios analizės. Tik tinkamai įvertinus situaciją ir įvertinus visus veiksnius yra paskiriamas gydymo kursas.

nevaisingumo gydymas akupunktūra

Akupunktūra ir apvaisinimas in vitro (IVF)

Naujausi moksliniai tyrimai publikuoti įvairių šalių mokslininkų rodo, jog akupunktūra gali būti naudojama gydant moterų nevaisingumą ir naudojama kaip pagalbinė priemonė apvaisinant in vitro.

Plačiau apie atliktus tyrimus:

  • 2017 metais sausį atliktame tyrime Didžiojoje Britanijoje dalyvavo 127 moterys, kurios turėjo nevaisingumo sutrikimų ir planavo atlikti pagalbinio apvaisinimo procedūra. Akupunktūra buvo atliekama prieš paimant kiaušialąstes iš moters organizmo ir įleidžiant embrioną į gimdą.
    Moterys buvo padalintos į dvi grupes. Pirmajai grupei buvo atliktos keturios akupunktūros procedūros, antrajai grupei – nei vieno. Pirmojoje grupėje pastojo 46,2 proc. moterų pastojo, antrojoje grupėje – 21,7 proc. Be abejo, rezultatus galėjo įtakoti ir kiti faktoriai, tarp jų ir placebo efektas, tačiau rezultatų skirtumas patvirtino mokslininkų iškeltą hipotezę ir prieš tai buvusias klinikines praktikas.
  • Vokietijoje anskčiau atliktuose klinikiniuose tyrimuose dalyvavo 160 moterų, kurioms buvo atlikta IVF procedūra. Jos buvo padalintos į dvi grupes. Pirmoji grupė prieš ir po apvaisinimo buvo gydoma akupunktūra, antroji grupė – nebuvo. Pirmosios grupės pastojimo rodiklis – 42,5 %, antrosios grupės – 26,3%.
  • Kitas tyrimas anksčiau buvo atliktas ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jame dalyvavo 114 moterų. Jos taip pat buvo padalintos į dvi kontrolines grupes. Grupėje, kuriai buvo atliktos akupunktūros procedūros, 51% moterų pastojo, grupėje, kurioje procedūros nebuvo atliekamos, pastojo 36% moterų. Taip pat šiame tyrime buvo įrodytas ir tai, jog akupunktūros naudojimas sumažina ir persileidimo tikimybę.

 

Straipsniui naudota informacija iš šių šaltinių:

WEB MD – www.webmd.com/infertility-and-reproduction/features/ancient-art-of-infertility-treatment#1

Dr. Mike Berkley for APA – www.acupuncturecenter.com

Evidence based accupuncture – www.evidencebasedacupuncture.org

Natural Fertilkty Info – natural-fertility-info.com/acupuncture-and-treating-infertility.html